MENU

Curriculum vitae

Diploma’s:

  • licentie geschiedenis, KUL (1980)
  • HSO wetenschappen A, Sint-Michielscollege Brasschaat (1976)

Beroep:

  • gewezen bediende, Buchmann Optical Industries (1981 – 1982)

Politieke loopbaan:

  • bediende B.O.I. (1981-1982)
  • adviseur, privé- en kabinetssecretaris federale minister van Middenstand J. Buchmann (10-12-1985 – 04-01-1988)
  • privé-secretaris kabinet gemeenschapsminister voor Huisvesting J. Buchmann (01-01-1982 – 09-12-1985)
  • burgemeester Kapellen (2001 – )
  • gemeenteraadslid Kapellen (1983 – )
  • schepen Kapellen (1987 – 2000)
  • volksvertegenwoordiger kiesarrondissement Antwerpen (13-12-1987 – 21-05-1995)
  • Vlaams minister van Economie, Ruimtelijke Ordening en Media (13-07-1999 – 31-07-2001)
  • Vlaams minister van Financiën en Begroting, Innovatie, Media en Ruimtelijke Ordening (01-08-2001 – 09-06-2003)
  • Vlaams minister van Financiën en Begroting, Ruimtelijke Ordening, Wetenschappen en Technologische Innovatie (10-06-2003 – 21-07-2004)
  • Vlaams minister van Financiën en Begroting en Ruimtelijke Ordening (22-07-2004 – 09-10-2007)
  • viceminister-president van de Vlaamse regering en Vlaams minister van Financiën en Begroting en Ruimtelijke Ordening (10-10-2007 – 12-07-2009)
  • lid Vlaamse Raad (02-02-1988 – 21-05-1995)
    • voorzitter Werkgroep Sport (20-02-1992 – 21-05-1995)
  • Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Antwerpen (13-06-1995 – 13-07-1999)
    • voorzitter Commissie voor Leefmilieu en Natuurbehoud (04-07-1995 – 13-06-1999)
  • Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Provincie Antwerpen (06-07-2004 – 22-07-2004)
  • Vlaams volksvertegenwoordiger kieskring Provincie Antwerpen (07-06-2009 – )
    • derde ondervoorzitter Bureau (13-07-2009 – )
    • derde ondervoorzitter Uitgebreid Bureau (13-07-2009 – )
    • vast lid Commissie voor Algemeen Beleid, Financiën en Begroting (28-09-2009 – )
    • vast lid Commissie voor Reglement en Samenwerking (28-09-2009 – )
    • vast lid Controlecommissie voor Regeringsmededelingen (28-09-2009 – )
    • vast lid Deontologische Commissie (28-09-2009 – )
    • vast lid Vlaamse Controlecommissie voor de Verkiezingsuitgaven (28-09-2009 – )
    • vast lid Vlaamse Opvolgingscommissie voor de Vermogens- en Mandatenaangifte (28-09-2009 – )
    • plaatsvervangend lid Commissie voor Leefmilieu, Natuur, Ruimtelijke Ordening en Onroerend Erfgoed (28-09-2009 – )

    Publicaties, realisaties, onderscheidingen

    • “De Nieuwe Sociale Zekerheid”, Kortrijk 1986
    • “In Goede Banen”, uitgeverij Houtekiet 1999
    • Pieter Pourbusprijs 2001
    • Quinten Matsijsprijs 2002
    • Glazen Baksteen 2003
    • “Toekomst in Zicht“, CLMW 2004
    • Blauwe Kei 2006
    • “Het Rapport Van Mechelen I” 2007
    • “Het Rapport Van Mechelen II” 2008
    • Taxman 2008
    • ‘Vertrouwen in de Toekomst’ 200